Hatékony tanácsok allergia ellen

allergia

Sziasztok!

Összegyűjtöttünk néhány nálunk már jól bevált tippet, amellyel hatékonyan felvehetitek Ti is a harcot az allergia ellen!

Akupunktúra

Azok az allergiás betegek, akik négy héten át heti három akupunktúrás kezelést kaptak, sokkal kevesebb allergiás tünetet mutattak, mint azok, akiket nem kezelték tűvel, olvasható az European Journal of Allergy & Clinical Immunology szakfolyóiratban. A kutatók  azt gyanítják, hogy a szervezet immunválaszait serkentik a kínai gyógyászat ezen alapvető módszerével.

Probiotikumok

Egy tanulmány, amely szerint a probiotikumok jó részében megtalálható Lactobacillus paracasei ST11 csökkenti az időszakos allergiában szenvedők orrdugulását. A kutatók úgy vélik: a probiotikumok hatására helyrebillen testünk citokin-egyensúlya és mindezzel immunrendszerünk is. A tanulmány résztvevői naponta 40-90 milliárd CFU kolóniaképző egységnyit fogyasztottak aludttejben – de ha nem veszünk részt tanulmányokban, akkor 10-20 milliárdnál több egység beszedése előtt inkább konzultáljunk háziorvosunkkal.

Spirulina alga

A spirulina algában nemcsak nagy mennyiségű B12-vitamin és fehérje található, hanem allergiánkon is javíthat. Ha fél éven át minden nap 2000 milligrammnyit fogyasztunk belőle (ez körülbelül egy teáskanálnyi spirulinapor egyharmada), sokkal kevesebb orrdugulással és tüsszögéssel kell számolnunk. Érdemes ezt is kipróbálni, akár a reggeli turmixban, akár más ételkiegészítő formájában.

Orrspray

Nemcsak szipogásunkon vagy tüsszögésünkön segíthetnek a sós oldatok, hanem csökkenthetik annak esélyét is, hogy más orvosságot szedjünk allergiánkra. A 7 héten át kezelésszerűen használt orrspray 28 százalékkal csökkenti az allergiás szimptómákat és 62 százalékkal csökkenti annak esélyét, hogy más orvosságot is szedjünk. Ez valószínűleg azért van, mert a sós oldat remekül kimossa belőlünk a szennyet, az allergéneket és a szennyeződéseket.

Immunterápia

Ismert módszerről van szó: nem gyógyszereket kapunk a szimptómák ellen, hanem egy injekció révén elhelyezik bőrünk alatt az allergént és hagyják, hogy immunrendszerünk magától kialakítson rá egy erős ellenválaszt (hosszú időszakról, akár 3-5 évnyi időtartamról beszélünk ebben az esetben). Ennek elteltével teljesen érzéketlenek leszünk a szóban forgó allergénekre, nem lesznek rájuk jelentős reakcióink. Az éves immunterápiában részesülő betegeknél mintegy 43 százalékkal csökkentek a szimptómák azokhoz képest, akik évszakosan kapták meg az oltásokat, úgyhogy az időzítéssel is érdemes kalkulálnunk: faggassuk ki erről is orvosainkat!

Egy másik fajta, de hasonló immunterápia-módszer nem injekcióval dolgozik: az allergének koncentrált dózisait nyelvünk alatt kell elhelyeznünk, testünk lassan, de biztosan elnyeli az allergéneket és immunitást szerez rá: ehhez pedig 3-5 évig kell heti háromszor adagolnunk nyelvünk alá az allergéneket.  24 hétnyi kezelést követően 94 százalékkal kevesebb gyógyszert szedtek az allergiás panaszokkal szenvedők.

Edzés

Ha csak félórás mérsékelt erősségű edzést folytatunk, 83 százalékkal kevesebb orrdugulással, viszketéssel, tüsszögéssel kell számolnunk: az edzéseknek ugyanis vélhetően gyulladáscsökkentő hatása van az orrjáratokra.

Sóoldat

Egy teáskanál sót fél dl meleg, desztillált vizzel elkeverünk és hozzáadunk egy csipet szódabikarbónát. Összekeverjük és pipetta segítségével az orrlyukba csepegtetjük, engedjük az orrcsatornába felszívódni. Naponta ezt egyszer vagy kétszer ismételhetjük. (Asztma esetén, kérdezze meg kezelőorvosát, mielőtt ezt a módszert alkalmazza.)

Zuhany
Ha hosszú órákat töltöttünk a szabadban a pollenszezon ideje alatt, mossuk meg a hajunkat, így eltávolítjuk a hajunkba ragadt polleneket. A haj hajlamos összegyűjteni a ragacsos sárga polleneket, így azok nagyobb valószínűséggel esnek a szembe.
Ha az éjszaka közepén köhögésre, tüsszentésre vagy más allergia támadásra ébredünk, egy forró zuhannyal érdemes lemosni a pollen maradványokat, amiket a nap folyamán gyűjtöttünk be testünkön. (Lecserélhetjük a párnahuzatot is.)

 

Igyunk borsmenta teát
Allergiások évszázadok óta fordulnak a forró teához, hogy az megkönnyebbülést hozzon eldugult orr-és az irritált nyálkahártya panaszokra. Az egyik legjobb módszer a tünetek enyhítésére a borsmenta tea. A borsmenta tea kedvező adottságai jóval túlmutatnak finom illatán, az illóolaja gyulladáscsökkentő és enyhe antibakteriális összetevőket is tartalmaz.
A borsmenta tea: Helyezzünk 1 ek. szárított borsmentalevél egy 1-liter üvegbe. Töltsük fel az üveget forró vízzel, és hagyjuk állni öt percig. (belélegezhetjük be a gőzt is). Hagyjuk kihűlni és édesítsük. (Megjegyzés: borsmenta teát óvatosan adjuk gyermekeknek, mert a mentol a borsmentában fuladásos tüneteket okozhat.)

Fürdessük meg kedvenc háziállatunkat
Egy kevéssé ismert trükk kutya vagy macska tulajdonosoknak, akik allergiásak a szőrre: Fürdessük kedvencünket gyakran. Az allergének többsége vízben oldódik, így a meleg fürdő elmossa a problémát. Ha macska a kedvenc és nem tudjuk elképzelni, hogy a fürdést szeretetné a macska, jó ha tudjuk: Egyes macskák (bár biztos, hogy ők kisebbségben vannak), dorombolnak, ha fürdetik őket. Ha a szmogos napokon elkezdjük rendszeresen a macska fürdetését, jó esély van arra, hogy a fürdetés harmonikus élménnyé váljon. Fürdessük meg a macskát szappanmentes meleg vízzel minden második héten.
Ezzel párhuzamosan, próbáljunk kezet mosni minden alkalommal, ha közvetlen kapcsolatba kerültünk szőrös barátunkkal.

Szőnyeg nélkül
A szőnyegek hírhedtek arról, hogy a menedéket nyújtanak a poratkának. (Ezek a mikroszkopikus állatkák, folyamatosan ürülékkel telítik a szőnyegeket, ami elősegítheti az allergia kialakulását). A puszta padlót könnyű porszívózni vagy nedves ruhával tisztítani. Ez segít a ház por- és atka mentesítésében. Ha nem tudjuk eltávolítani a szőnyeget, legalább válasszunk kisebb, gyakran mosható szőnyegfajtákat. Tanulmányok kimutatták, hogy a hálószobában több a poratka, mint bármely más helyen a házban, viszont napjaink mintegy harmadát valószínűleg a hálószobában töltjük.

Páramentesítés
Poratkák szeretik a párás környezetet, amely lehetővé teszi számukra, hogy őrült módon szaporodjanak. Vásároljunk páramentesítő készüléket vagy használjuk a légkondicionálót, amely ugyanolyan jól működik. A páramentesítő segít megelőzni a penészedést is, ami egy másik allergén. Főzés vagy zuhanyzás után használjunk szagelszívót, ami szintén csökkenti a páratartalmat.

Wasabi

Ha szénanáthától szenvedünk és közben szeretjük a japán ételeket, ez a segítség kellemes lesz. A Wasabi, a halványzöld, japán torma sok japán étel ízfokozója. Bárki, aki evett már nagyobb mennyiségű wasabit (vagy öreg tormát) tudja, hogy a wasabi megindítja az orrmelléküregek és könny csatornák váladékozását. A wasabi egyik összetevője az allil izotiocianát elősegíti a váladék áramlását.
Szendvicsben, vagy a kedvenc sushinkhoz együnk bártan wasabit. Egy másik lehetőség a reszelt torma. 1 / 4 teáskanál torma fogyasztása enyhíti az allergiás tüneteket.

Amennyiben tetszett a cikk, úgy a Facebook poszt alatt hozzá is szólhatsz, elmondhatod a véleményedet. Ha gondolod, oszd meg másokkal is 🙂

Csatlakozz motivációs csoportunkhoz itt:

POZITÍV GONDOLATOK FACEBOOK CSOPORT

Csatlakozz kedvenc facebook csoportunkhoz itt:

SIKER ÉS AGYKONTROLL FACEBOOK CSOPORT

Lájkold kedvenc képes idézetes oldalunkat itt:

GONDOLATOK FACEBOOK OLDAL

A cikk teljes egészében nem vehető át, csak a bevezető szöveg, aztán oldalra mutató link elhelyezésével olvashatják tovább cikkünket!

http://alternativegeszseg.hu/