Ha a kézfogásunk „semmi különös”, akkor nem is emlékeznek rá, ha megnyerően határozott, akkor arra számíthatunk, hogy a mondandónkat is szívesen és nyitottan fogadják, ezzel szemben, ha kellemetlen érzés velünk kezet fogni, nos akkor…
Mindannyian tudjuk, az első benyomás meghatározó, egy kellemetlen kézfogás pedig mélyebben beleivódik a másik félbe, mint az, amiről beszélgettünk. Így maga a kézfogás, az általunk mondottakat is idézőjelbe teszi.
Legyen bármilyen harcos a kiállása annak, akinek döglött halra emlékeztet a kézfogása, mert a keze hideg, nedves és még egy kicsit erőtlen is – valahogy az az érzésünk támad, mégsem számíthatunk olyan együttműködésre, mint azt szóban előadta…
Amennyiben valakinek, nagyon puha a kézfogása – nincs benne erő, csak a tenyerünkbe helyezi a kezét – azt a gyanút kelti bennünk: nem lesz jó üzleti és szakmai partner, mert a nehéz helyzetek és konfliktusok elől el fog menekülni…
Amennyiben azonban úgy érezzük, mintha satuba fogták volna a kezünket – óvatosabbak leszünk, mert indokolatlanul okozott (akár akarva, akár akaratlanul) fájdalmat a másik fél. Az ily módon kezet fogó üzleti partnerről nem a határozottság és az erő jut előbb eszünkbe, hanem dominanciára törekvés, az erőszakosság és ez bizony óvatosságra int…
A satu kézfogás nemcsak a férfiakra jellemző! Számtalanszor előfordul, hogy a hatalmát és befolyását megmutatni vágyó nő is „kézropogtatósan” fog kezet.
A férfiak esetében a túl erős kézfogás még menthető azzal, hogy nincsenek tisztában a kézfogásuk erejével – a nők esetében az ilyen erejű kézfogásra „készülni kell” …ezért sokkal rosszabb a kialakuló első benyomás is.
Mit lehet tenni?
Tudnunk kell, hogy velünk mi a helyzet, hogy is fogunk kezet! Csak meg tudom ismételni a korábban is írittakat: a család, akár az (őszinte) kamasz gyerek is remek segítőtárs lehet ebben a „játékban” – amellett, hogy jó szórakozás, ők is megtanulják mire figyeljenek.
Vezetőként, jó ha gondunk van arra is, hogy a munkatársaink is tudjanak megfelelő módon kezet fogni, mert egy-egy találkozás során cégünk jó hírét is a vásárra viszik…
Ki kinek köszön előre?
Általánosan elfogadott, hogy a férfi a nőnek köszön előre, még nagy korkülönbség esetén is – fiatalabb az idősebbnek, alacsonyabb rangú a magasabb rangúnak, nőtlen vagy hajadon a nőst vagy férjezettet üdvözli előre. Viszont, ha rövid időn belül többször találkozunk valakivel, mondjuk a munkahelyi folyosón, iskolában, akkor már nem kell újra köszönni.
innen: http://www.e-etikett.hu
Amennyiben tetszett a cikk, úgy a Facebook poszt alatt hozzá is szólhatsz, elmondhatod a véleményedet. Ha gondolod, oszd meg másokkal is 🙂
Csatlakozz motivációs csoportunkhoz itt:
POZITÍV GONDOLATOK FACEBOOK CSOPORT
Csatlakozz kedvenc facebook csoportunkhoz itt:
SIKER ÉS AGYKONTROLL FACEBOOK CSOPORT
Lájkold kedvenc képes idézetes oldalunkat itt:
GONDOLATOK FACEBOOK OLDAL
Kedvenc blogunk amit gyakran olvasunk:
BOUVET BLOG
És a végén itt a kedvenc humor oldalunk is:
ANYÁM BOROGASS FACEBOOK OLDAL
A cikk teljes egészében nem vehető át, csak a bevezető szöveg, aztán oldalra mutató link elhelyezésével olvashatják tovább cikkünket!
http://alternativegeszseg.hu/